Mijn stelling was: het berekenen bij importeren gaat de route NIET berekenen van viapunt naar viapunt zoals Johan beweerde. Het berekenen bij importeren gaat de ganse route stukje per stukje verplaatsen naar de dichtsbijzijnde weg, waarbij hij de route onveranderd laat, zelfs bij ander kaartmateriaal.Ik zal eens een route maken van bij mij thuis naar de sportschuur in Wilsele in kaartversie v6. Eens kijken wat de Zumo daarvan maakt, want met die nieuwe brug over de Vaart is daar alles veranderd qua wegen.
Mijn testje bij sterk veranderde wegen heeft dit als resultaat:
Als de wegen te hard veranderd zijn, gaat de Zumo de mist in. Hij probeert nog altijd de route zo kort mogelijk te verschuiven naar de dichtsbijzijnde weg. Het feit dat een stukje weg er niet meer is (de afgeloten op-en afritten tussen de afritten Wilsele-Putkapel en Herent-Mechelsesteenweg) probeert hij de ene keer te negeren, de andere keer keert hij terug en gaat de snelweg op waar de weg 10 meter onder de snelweg loopt.
Besluit: voor alle veiligheid, als kaarten te veel verschillen, herbereken je dus toch best eerst de route in Mapsource.
Maar dat hij hier de mist in gaat , bewijst wel mijn punt dat hij NIET zelf herberekent tussen 2 viapunten, want dan zou hij gewoon een andere route berekend hebben. En ik blijf betwisten dat de Zumo een route zou wijzigen, tenzij er iets niet klopt met de Zumo (zie wat bij de route van Mpeewee gebeurde) of dus ook als de wegen significant verschillen.