(gaat blijkbaar maar 2027 in Amerika verkocht worden, maar al in 2026 in EU)
Motortje is met 48pk behoorlijk krachtig.
Rijklaar gewicht zou 178kg zijn, als ik 393 lbs correct converteer. En da's scherp! (maar niet zo heel scherp ook weer)


178kg rijklaar (dus incl. benzine) is inderdaad wel scherp. Op voorwaarde dat het realistische cijfers zijn. Fabrikanten zijn daar vaak nogal creatief mee
Het is inderdaad vreemd, maar ik gok dat dat met de zadelhoogte te maken zal hebben. Plus ik gok dat BMW dan in 2027 met een "Rally"-model gaat afkomen dat wél grote velgen heeft. Als BMW één ding goed in de vingers heeft, dan is het wel de wetenschap hoe ze hun koeien moeten melken.
Optioneel bij de R12G/S , dat zit bij het enduro optie pakket.
Kijk eens aan!TuttoTerreno wrote: ↑08 Nov 2025 15:10 De R12 G/S is dan ook helemaal geen 1300.
Edit: zie bij de bron zelve:
https://www.bmw-motorrad.de/de/models/h ... sche-daten
Muug wrote: ↑07 Nov 2025 10:30 Het is inderdaad vreemd, maar ik gok dat dat met de zadelhoogte te maken zal hebben. Plus ik gok dat BMW dan in 2027 met een "Rally"-model gaat afkomen dat wél grote velgen heeft. Als BMW één ding goed in de vingers heeft, dan is het wel de wetenschap hoe ze hun koeien moeten melken.![]()