Koeno wrote: ↑19 Apr 2021 22:57
Dus niet alles in sporen uittekenen, maar ook in routes?
man man ik ga echt eens bijles moeten volgen
Daarnet alle losse trackjes in gps geladen om zo te gaan kijken of het iets/niets was...
khad in totaal 32 stukken om te "scouten", uiteindelijk 11 effectief kunnen scouten voor het te donker werd.
Van die 11 kan ik er 6 behouden, 2 liepen werkelijk dood (ook al leek volgens kaartmateriaal er toch een baantje te zijn en vond ik het ene doodlopende wel een leuk om te rijden), 3 andere hadden verkeersbord F99A.
Een F99A of B rijd ik niet in ... asser nen trakteur bij opstaat (F99C) zondermeer wel.
Met tonnen respect voor eventuele mede-weggebruikers
Slechts één keer een opmerking over gehad van nen Hollander die langs zo'n baantje woont in de Voerstreek en zelf twee dikke 4x4's op z'n erf staan had staan
Waarom zou je geen route hanteren om je beoogde interessante stukjes te tekenen:?
Ge moogt gij van mij alles in sporen uittekenen, maar dat is wel wat werkintensiever hé
En zelfs een 500km-rit "op track" afbollen kan probleemloos ... maar dan ben je op den duur, geloof me maar, na X-aantal km wel kierewiet van het telkens "opschuiven" van de kaart op het Zumo-schermke.
Als er een weg(ske) op de kaart staat (Freizeit/OSM/CN of whatever) kunde daar een route opleggen. Als ge WEET dat er tussen twee punten wel degelijk een doorkomen aan is terwijl er op de kaart zelf geen lijntje staat, kunde in MapSource () makkelijk een "direct" stukje route tekenen.
BC is daar echter funest slecht in om niet te zeggen dat het daar gewoon niet mee te doen is
en daarom kun je in die routeplanner wel de track-tool gebruiken als de kaart op die plek geen lijntje heeft, maar met de FreizeitKarte is die kans allicht (zeer) klein.
Je kan de route ook altijd stoppen waar de weg op de kaart eindigt, en een tweede stuk starten waar de kaart de weg weer kent. Als de twee stukken dan omgezet zijn naar twee sporen, kun je die achteraf probleemloos koppelen en er één track van maken.
Het speelt dan geen rol dat de kaart op je Zumo die stukjes NIET kent ... als je het ding een spoor (track) voorschotelt, en hem er een route van laat maken, legt hij die braaf over het spoorlijntje dat BC gegenereerd heeft van je bv op basis vd FreizietKarteroute gemaakte route.
Het gebeurt wel dat de GPS wat de kluts kwijtraakt als je door zo'n voor hem "niet-bestaand" stukje rijdt.
De aankomsttijd flipt dan meestal en de aanduiding over hoeveel meter je weer moet gaan afslaan weetem evenmin nog ...
Maar dat is ook geen probleem : je stopt de route als je weer op een gekend stuk bent, laadt die opnieuw in, en hij is weer mee
Nog een tip : ik maak in de Zumo het spoor van de route die ik ga rijden altijd zichtbaar op de kaart (int blauw valt goed op) en de route (int paars/lila) ligt daar dan overheen.
Als de route dan om één of andere reden afwijkt, zie je dat direct
blauwe en paarse lijn liggen niet meer op elkaar.
Oefening baart kunst, Koen ... ook in deze voor velen shit-materie : hou vol en je krijgt het ongetwijfeld in de vingers